Toplumcu Konferanslar

Türkiye’nin ilk ‘Sosyalist Konferanslar’ dizisini başlatıyoruz…

Ülkemizde her gün onlarca konferans veriliyor. Yılda binlerce. Siz bile belkide onlarcasına katıldınız. Elbetteki örneğin işinizle veya mesleğinizle ilgili olarak gittiğiniz bir konferanstan faydalandınız. Peki verilen bu binlerce konferanstan yüzde kaçı Türkiye’nin sorunlarına gerçekçi yaklaşıp, devrimci-kalıcı çözüm önerilerini sunuyor?

İnsanlık artık Nostradamus’ların ön görebildiği bir çağı geride bırakıyor. Kültürel başkalaşım, teknolojik gelişmeler, coğrafik sınırların kalkması, nüfus artışı, ekolojik sorunlar, bilimsel ve hızlanan buluşlar, tarımsal problemler, köy-kentsel yaşamın bitişi, susuzluk, zoraki komüne hayata geçiş, toplumsal gelişmişlik ve aydınlanmacılık, hak ve eşitlik, bitmeyen doyumsuzluk; istekler-arzular, egoizm, vb…

İşte dünya bu sorun ve gelişmeler sürecinde akarken Türkiye de büyük dönüşümlerin eşiğine gelmiştir. Cumhuriyet devrimini tamamlayamamış olan ülkemiz, şimdi içindeki, çözülmesi gereken devasa sorunlar yumağından, cesur, aydınlanmacı, insancıl, akılcı, öncü bilimcilerle kurtulacaktır. Bizde; konferanslarımızla, “Aydınlık Türkiye” olmaya evrilen ülkemizin, sorunlarının çözümüne ışık tutmayı hedefliyoruz.

Konferans için şartlar:

  • Konu: Herhangi bir alanda olabilir,
  • Süre: 20 Dk
  • Kesinlikle halkımızın gelişmesini hedeflemeli,
  • Gerçekçi çözümleri sunmalı,
  • Devrimci, halkçı, sosyalist ve bilimsel olmalı,

 

Konferansalarımıza başvuru için g.aksu@hotmail.com.tr’ye eposta göndermeniz gerekmektedir. Sonrasında size dönüş yapılacak ve davet edileceksiniz. Daha sonra ise konferansınız hakkında detaylar ve provanız incelenecek. Denetmen ekibimiz onayladığı takdirde Mayıs 2019’da yapılması planlanan konferans programına dahil edileceksiniz.

Konferansa başvuru vb şeyler için kesinlikle ücret alınmayacaktır.